עצמאיים- הנחיות לרישום ברשות המיסים - מודל "חשבוניות ישראל"– הקצאת מספרי חשבוניות

18/3/2024

מתחילת חודש מאי 2024, חובה עליכם לקבל הקצאת מספר מרשות המיסים על כל חשבונית שאתם מפיקים מסכום של 25,000 ₪ + מע"מ. סכום זה יופחת בהדרגה במשך 4 שנים בגובה של 5,000 ש"ח מדי שנה, עד שיגיע לסכום של 5,000 ש"ח החל מיום 1.1.2028 המספר המוקצה ע"י רשות המיסים, הוא בנוסף למספר החשבונית שמופיע על פנקס החשבוניות או התוכנה שאתם משתמשים בה.

אנו ממליצים לכל המשתמשים בפנקס חשבוניות מנייר, לעבור לתוכנה להפקת חשבוניות (הכלולה ברשימת רשות המיסים), שם הקצאת מספרי החשבוניות נעשית באופן אוטומטי לאחר רישום חד פעמי באתר רשות המיסים.

שלבי הרישום ברשות המיסים:

עוסק (עסק) יחיד המפיק חשבוניות מס בעצמו:

על מנת לבקש מספר הקצאה באחת מהחלופות (פנקס מנייר או תוכנה), יש לבצע רישום חד פעמי:

-רישום לקוח לשירותים דיגיטליים באתר רשות המיסים-לחצו כאן לכניסה לאתר יש לשמור את הקוד והסיסמא שקבלתם.

-למשתמשים בפנקס נייר להפקת חשבוניות, עליכם לקבל מספר הקצאה לגבי כל חשבונית מסכום של 25,000 ₪ בתוספת מע"מ לחצו כאן לכניסה לאתר הכניסה עם הקוד והסיסמא שקבלתם ברישום בסעיף 1.

-למשתמשים בתוכנה להפקת חשבוניות, היא תקצה מספר באופן אוטומטי כל עוד ביצעתם הגדרות התחברות לרשות המיסים בתוכנה -ראו ההדרכה בעניין "חשבונית ישראל" שמופצת ע"י חברת התוכנה איתה אתם עובדים. ראו אם התוכנה שלכם  כלולה ברשימה זו של רשות המסים.

הסבר מקיף על הרישום למערכת ניתן למצוא בקישור

לשאלות ותשובות בנושא זה לחצו על הקישור

אנו ממליצים כבר עתה להירשם ולהתחבר למערכת כדי לא להגיע לרגע האחרון לא מוכנים.

-אנו מפנים את תשומת לבכם: כדי שתוכלו לנכות מע"מ תשומות מחשבוניות ספקים בסכום מ-25,000 ש"ח +מעמ (בשנת 2024), עליכם לוודא כי על גבי החשבונית שקבלתם מהספק יופיע מספר הקצאה מרשות המיסים בנוסף למספר החשבונית.

____________________________________________________

קישור לסרטוני הסברה על חשבונית ישראל של חברות תוכנה להפקת חשבוניות:

ריווחית

פינבוט

מורנינג-חשבונית ירוקה

חשבשבת